Gwarancja: 24 miesiące
Termin dostępności: 1 dzień dni robocze
Producent: Brita
 

Pasuje do wkładów Maxtra

  

Nowoczesny ,dynamiczny kształt

Model o dużej pojemności

Podziałka ilości wody


MEMO: elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu, który po czterech tygodniach użytkowania automatycznie przypomina o wymianie wkładu na nowy.
NOWOŚĆ: przystosowany do wkładów Maxtra - nowy wkład z 4-stopniową filtracją redukujący jeszcze lepiej twardość wody
Unikalna pokrywka z uchylna klapką wlewu wody,która
umożliwia napełnianie dzbanka bez konieczności
zdejmowania pokrywki

Pojemność: 2 litry wody filtrowanej, 3,5 litra - pojemność całkowita

Wkład BRITA Maxtra w procesie unikalnej 4-stopniowej filtracji redukuje o 20% więcej twardości wody w porównaniu z dotychczas dostępnym wkładem BRITA Classic*. Dodatkowo wkład Maxtra redukuje inne substancje takie jak chlor, który negatywnie wpływa na smak i zapach wody kranowej, redukuje aluminium oraz wybrane metale ciężkie (takie jak miedź czy ołów) oraz niektóre pestycydy. Redukowane są również zanieczyszczenia organiczne . Dzięki temu możemy otrzymać czystszą, bardziej przejrzystą wodę przeznaczoną do przygotowywania gorących i zimnych napojów oraz gotowania i przyrządzania wyśmienitych potraw. Wkłady filtrujące Maxtra umożliwiają również ochronę urządzeń kuchennych przed odkładaniem się kamienia na elementach urządzeń kuchennych posiadających kontakt z wodą.


* uśredniony wynik testu przeprowadzonego zgodnie ze standardową procedurą badawczą firmy BRITA przy użyciu dzbanków filtrujących

Etap 1
Intensywna filtracja wstępna
Woda przepływa przez drobną siatkę górnego siteczka. Dzięki temu drobinki zanieczyszczeń mechanicznych z wody kranowej zostają zatrzymane.

Etap 2
Filtracja za pośrednictwem wymiennika jonowego
Teraz do gry wchodzi wymiennik jonowy! Wymiennik jonowy redukuje twardość węglanową wody, która bezpośrednio przyczynia się do pogorszenia jakości wody oraz odkładania kamienia na elementach urządzeń kuchennych. Ponadto wymiennik pozwala na znaczącą redukcję zawartości wybranych metali ciężkich takich jak aluminium, miedź czy też ołów.

Etap 3
Filtracja za pośrednictwem węgla aktywowanego
Granulowany węgiel aktywowany to kolejny etap filtracji. Węgiel aktywowany redukuje substancje wpływające negatywnie na zapach oraz smak wody kranowej takie jak chlor, wybrane pestycydy i zanieczyszczenia organiczne.

Etap 4
Intensywna filtracja końcowa
Podczas czwartego i ostatniego etapu specjalne, bardzo drobne siteczko zatrzymuje cząsteczki mieszanki filtrującej.