Kod producenta: SSDSC2BA400G301
Gwarancja: 24 miesiące
Termin dostępności: 7 dni dni robocze
Producent: Intel
 
 
Zaawansowana ochrona danych przed nagłą utratą zasilania przygotowuje dysk SSD na wypadek niespodziewanej utraty zasilania, minimalizując ilość danych tymczasowo przechowywanych w buforach i wykorzystując zintegrowane z płytą główną układy zabezpieczeń przed utratą zasilania. Zapewniają one energię niezbędną do przeniesienia przez oprogramowanie firmware dysku SSD danych z buforów przesyłania i innych tymczasowych buforów do komórek NAND, gwarantując tym samym ochronę danych systemu i użytkowników.

Szyfrowanie sprzętowe to szyfrowanie danych realizowane na poziomie dysku. Służy ono zapewnieniu bezpieczeństwa danych przechowywanych na dysku i przeciwdziałaniu niepożądanej ingerencji.

Obecna w dyskach SSD technologia High Endurance (HET) stanowi poPodłączenienie udoskonaleń struktury krzemowej pamięci Intel® NAND Flash i technik zarządzania systemem SSD zwiększających trwałość dysku SSD. Trwałość jest określana jako ilość danych, które można zapisać na dysku SSD w całym okresie jego eksploatacji.

Monitorowanie i rejestrowanie temperatury umożliwia kontrolę i zapis danych o przepływie powietrza oraz temperaturze we wnętrzu urządzenia mierzonych za pomocą wbudowanego czujnika. Dostęp do zarejestrowanych wyników jest możliwy za pomocą polecenia SMART.

Firma Intel to zdecydowanie największy producent układów scalonych dla wszelkiej elektroniki użytkowej czy biznesowej. W naszym sklepie można znaleźć przede wszystkim procesory Intelowskie, płyty główne oraz szybkie dyski SSD tej firmy.

Dane techniczne:


Nazwa produktu: Intel S3700 400GB


Kod EAN: 0735858247467


Kod producenta: SSDSC2BA400G301


Seria S3700 Series


Forma budowy 2.5 cala


Pojemność 400 GB


Interfejs


wewnętrzny Serial ATA/600


Zasilanie 15-pinowe


Współczynnik przesyłu danych


Odczyt 500 MB/s


Zapis 460 MB/s


Czas dostępu


Odczyt 50 µs


Zapis 65 µs


Zużycie prądu przez dysk


Odczyt/Zapis 2.9 W


Stan spoczynku 0.65 W


MTBF (Średni bezawaryjny czas pracy) 2.000.000 godzin


Odporność na wstrząsy


Wyłączony 1 0.5 ms (1000 G)


Informacje Enhanced Power Loss Data Protection (zwiększona ochrona danych w przypadku awarii zasilania), High Endurance Technology (HET), 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES.


Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość) 70 x 9.5 x 100 mm


Waga 70 g


zgodny z RoHS Tak


Polecamy