Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesiące
Termin dostępności: 1 dzień dni robocze
EAN: 760557817536
i-Raty - raty online
i-Leasing - leasing online
Transcend to prawdziwy specjalista w rozwiązaniach pamięciowych i to w szerokim tego pola znaczeniu. Producent zaczął swoją przygodę w 1988 założony przez Chung-Won Shu na Tajwanie. Dzisiaj jest to prawdziwy gigant z 14 oddziałami w różnych krajach na świecie i bardzo dużym działem badań i rozwoju. To właśnie ten dział pozwolił firmie Transcend wybić się ostro w górę i zdobyć dla siebie całkiem niezły kawałek światowego rynku. W ofercie producenta znajdziemy między innymi karty pamięci do komórek i aparatów, pendrivy usb, zewnętrzne dyski magnetyczne i flash, wewnętrzne szybkie dyski SSD, pamięci DRAM do komputerów biurowych oraz dla graczy, pamięci RAM do laptopów oraz serwerowe z korekcją błędów, czytniki kart pamięci, rejestratory wideo do samochodów, odtwarzacze do telewizora korzystające z pamięci flash czy nawet bezprzewodowe dyski do sieci firmowej czy domowej.

Dane techniczne:
Typ urządzenia Pendrive (pamięć przenośna)
Przeznaczenie Przenoszenie danych między różnymi komputerami / laptopami. Pendrive może służyć także do robienia kopii zapasowej ważnych danych, które nie chcemy stracić w wyniku nieprzewidzianej awarii.
Opcjonalne zastosowanie - prezentowany pendrive można także podłączyć do niektórych Routerów sieciowych z wyjściem USB, przez co może wtedy on służyć jako dysk sieciowy udostępniony wielu użytkownikom. Pozwala to w łatwy i szybki sposób przesyłać dane między komputerami.
Podłączenie Przez port USB (standardowy w każdym normalnym komputerze lub notebooku)


Technika zapisu pamięci Flash


Działa bezproblemowo m.in. z Windows ME, 2000, XP, Vista, 7; Linux w górę od 2.4.2, MacOS w górę od 9.0


Pojemność pendriva 32 GB


Prędkość


Odczyt danych maksymalnie 32 MB/s


Zapis danych maksymalnie 16 MB/s


Cechy dodatkowe


Możliwość zabezpieczenia hasłem przed dostępem do danych


Możliwość startu systemu operacyjnego z pendriva (bootowalny)


Wymiary pendriva (szerokość x wysokość x głębokość) 19 x 9 x 61 mm


Waga 8.5 g


Polecamy