Wczytuję dane...
Kod producenta: DGS-1008D/E
Gwarancja: 24 miesiące
Termin dostępności: 3 dni dni robocze
Sprzedanych produktów: 0
Producent: D-Link
Oblicz ratę
i-Raty - raty online
i-Leasing - leasing online

D-Link DGS-1008D Green Ethernet, 8-portowy (DGS-1008D/E) switch

8-portowy biurkowy przełącznik gigabitowy 
Przełącznik biurkowy DGS-1008D to rozwiązanie dla biur domowych oraz małych i średnich firm, które realizuje koncepcję oszczędności energii w obszarze sieci. 

Funkcje oszczędzania energii 
Przełącznik DGS-1008D reaguje na wyłączenie podłączonego urządzenia, ustawiając w stan gotowości port, który wymaga mniejszej mocy. 

Ponadto przełącznik jest w stanie określić długość kabla ethernetowego i dostosować do niej pobór mocy, co pozwala zmniejszyć nadmiarową moc, która byłaby rozpraszana w postaci ciepła. 

8 miedzianych portów gigabitowych 
Dzięki zastosowaniu do transmisji skrętek miedzianych kategorii 5 lub wyższej tych pięć portów umożliwia szybkie uzyskanie w serwerach połączeń gigabitowych bez potrzeby instalowania nowych, kosztownych kabli światłowodowych. Porty gigabitowe zapewniają serwerom wydzielone pasmo 2000 Mb/s w trybie pełnodupleksowym.

Dzięki temu stacje robocze mają jednoczesny dostęp do danych na serwerze bez „wąskich gardeł"?. 

Kontrola przepływu IEEE 802.3x 
Funkcja ta umożliwia regulowanie przepływu danych pomiędzy przełącznikiem i serwerem w celu zagwarantowania niezawodnej transmisji.

Przy 2000 Mb/s w trybie pełnodupleksowym przełącznik zapewnia szybkie łącza danych z serwerami z minimalnym poziomem utraty danych w czasie transmisji. 

Obsługa QoS (802.1p) 
Przełączniki są w stanie obsłużyć priorytety ToS ustawione poprzez inne urządzenia sieciowe, np. karty sieciowe serwerów czy stacji roboczych.

Pozwala to przełączać ramki zawierające głos czy wideo w pierwszej kolejności, nie powodując obniżenia jakości obsługi aplikacji multimedialnych. 

Automatyczne rozpoznawanie kabla krosowego (MDI/MDIX) 
Wszystkie porty obsługują automatyczne rozpoznawanie kabla krosowego (MDI/MDIX). Eliminuje to konieczność stosowania kabli krosowych lub portów do łączy nadrzędnych (uplink).

Każdy port można po prostu połączyć z serwerem, koncentratorem lub przełącznikiem za pomocą zwykłego kabla bezpośredniego typu skrętka. 

Diagnostyka kabla 
Podczas bootowania przełącznik wykonuje szybką diagnozę kabli skrętkowych podłączonych pod jego porty a następnie raportuje stan zwarcia czy mniejszą niż nominalna prędkość danego portu. Wykorzystywany jest tutaj trzeci kolor świecenia diod LED - bursztynowy. 

Instalacja typu PnP - „podłącz i pracuj" 
Przełącznik integruje się bez problemów z dotychczas używanymi urządzeniami sieciowymi, bez względu na to, czy jest to sieć Ethernet, Fast Ethernet, czy Gigabit Ethernet, dzięki czemu nie ma potrzeby wymiany sprzętu lub oprogramowania. Sieć można uruchomić w kilka minut — wystarczy podłączyć kable do przełącznika. Przełącznik integruje się bez problemów z dotychczas używanymi urządzeniami sieciowymi, bez względu na to, czy jest to sieć Ethernet, Fast Ethernet, czy Gigabit Ethernet, dzięki czemu nie ma potrzeby wymiany sprzętu lub oprogramowania.

Sieć można uruchomić w kilka minut — wystarczy podłączyć kable do przełącznika.

Specyfikacja techniczna

8 portów 10/100/1000Base-T
Magistrala przełączająca 10Gbps
Do 46% mniejszego zużycia energii przez przełącznik
Auto MDI/MDIX na wszystkich portach
Bezpieczny schemat przełączania Store-and-Forward
Regulacja trybu Full/half-duplex przy prędkościach Ethernet/Fast Ethernet
2000 Mbps full duplex dla prędkości Gigabit Ethernet
Wsparcia dla IEEE 802.3x Flow Control
Prosta instalacja Plug-and-play
Polecamy